25 sep, 2022

Beleef 12,5 jaar VKSO

Compilatie muzikale hoogtepunten en highlights uit het 12,5 jarig bestaan van het VKSO, mee te beleven in maar liefst drie Noordelijke theaters en de St.- Martinuskirche -ook wel de Dom van Emsland- genoemd te Haren (Ems) (D)

Locatie en informatie

Atlas Theater

Raadhuisplein 100 Emmen

ticket vanaf €25,00 p.p.

Aanvang: 15:00 uur

Het VKSO, het orkest van de Veenkoloniën is in 12,5 jaar uitgegroeid tot een succesvol symfonieorkest in de Veenkoloniën, Noord Nederland en Duitse grensstreek.

En dat gaan we samen vieren! Een feestelijk jubileumprogramma met highlights van vier VKSO cultuurhistorische muzikale programma’s van toen en nu; "Het verhaal van de Veenkoloniën” met een compilatie uit het succesvolle ‘Streekgenoten’ – voetbalopera ‘Veendammer Wind’ – ‘Saffraan Symfonie’ ! En met de kers op de taart: een wereldpremière! Het VKSO voert voor het eerst deel 1 van de 5e symfonie 'Sinfonia Epica' uit van Stadkanaalster componist Cornelis Dopper

Veel muzikale vrienden van het VKSO doen met ons mee; mezzosopraan Hanneke Tichelaar, altmezzo Carina Vinke, tenor Falco van Loon, bas-bariton Martijn Sanders, het Bolotny trio, streektaalzanger Bert Hadders, gitarist, producer, schrijver en Yogi Jan Kuiper, de Indiase muzikant Sandip Bhattacharya, het VKSO concertkoor en het Duitse Chor des Städtischer Musikverein Meppen. Verteller: Beno Hofman.

Save The Date! Dit ongeëvenaarde programma wil je vast en zeker niet missen!

notes

Aankomende concerten

13 sep, 2025

Een concert voor iedereen in de Grote kerk Wildervank

Dit feestelijk concert viert de restauratie van de Jugendstilramen in de kerk. Na ruim een eeuw stralen ze weer als vanouds – met zonlicht, vogels en het Veenkoloniale landschap als decor. Dat wordt gevierd! En hoe! Je bent uitgenodigd!

lees verder
04 okt, 2025

VKSO & Westlands Mannenkoor in De Nieuwe Kolk

Wat gebeurt er als je het gedragen koorrepertoire van Verdi en Mozart samenbrengt met de filmische wereld van Hans Zimmer en John Williams? Vanavond geven het Westlands Mannenkoor en het VKSO daar een verrassend muzikaal antwoord op!

lees verder
01 nov, 2025

De grootste filmhits ooit: Symfonisch & Live

Spannende, legendarische en meeslepende filmmuziek: Harry Potter, Gladiator, Jurassic Park, Schindler’s List, The Godfather, The Mask of Zorro, Star Wars’ ‘Across the Stars’, om er maar een paar te noemen….!

lees verder
beoordelingen clarinet
"

Enkele beoordelingen op Facebook:

- Ik vind dit een super veelzijdig orkest
- 5 sterren is het zeker waard
- Een super orkest
- Geweldig orkest!

" bekijk alle beoordelingen op facebook